Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1571/1719 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-RGN, LPQ-WAW 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

OPIS

BIRMA - KAMBODŻA - WIETNAM - LAOS
Rangun - Inle Lake - Mandalay - Bagan - Mount Popa - Rangun - Phnom Penh - Siem Reap - Angkor Vat - Ho Chi Minh (Sajgon) - Danang - Hoi An - Hue - Halong - Hanoi - Luang Phrabang

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Birmy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2:
Przylot do Rangunu - obecnie Yangonu w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Możliwość spaceru po okolicy i posmakowania miejscowej kuchni. Nocleg w Rangunie.

DZIEŃ 3:
Prawdziwa przygoda w najbardziej fascynującym kraju Azji południowo-wschodniej. Rangun, mieszanka złotych pagód i angielskiej architektury kolonialnej. Tak wyglądał Bangkok, Sajgon czy Kalkuta pół wieku temu. Zwiedzanie zespołu świątynnego Shwedagon - jednej z największych stup świata, która zaczaruje nas na resztę podróży tak jak kiedyś Kiplinga - This is Burma and it will be quite unlike any land you know about…” Posąg leżącego Buddy, spacer po centrum miasta, czas na lunch, transfer na lotnisko. Przelot do Heho. Transfer do przystani na jeziorze. Po drodze stop na zwiedzanie jednego z najczęściej utrwalanych na pocztówkach drewnianego klasztoru - zachowanego w oryginale. Przesiadka na łodzie, półgodzinna droga do hotelu położonego niezwykle malowniczo na środku jeziora. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 4:
Całodzienna wycieczka łodzią po jeziorze. Zwiedzanie klasztorów na wodzie ( Klasztor Skaczącego Kota), wiosek, targów, miejsc które skrywają tysiące stup będących spuścizną dawnych cywilizacji. Widok rybaków wiosłujących jedną nogą, pływające pola na których uprawia się wszystkie dostępne warzywa, morze hiacyntów zarastających wodne ścieżki mają szanse sprawić, że będzie to jeden z najbardziej niezapomnianych dni wyprawy. Czas na lunch w restauracji na środku jeziora serwującej rybę w stylu Inle. Wizyty w wioskach których mieszkańcy specjalizują się w różnych rzemiosłach - tkactwie, (ewenementem jest wykorzystanie nici z kwiatu lotosu w tej dziedzinie), wyrobach w złocie i srebrze, produkcji papierosów i cygar przybliżą nam życie codzienne na jeziorze. Odwiedziny u osławionych kobiet - żyraf. Pod wieczór transfer do hotelu o zachodzie słońca. Nocleg.

DZIEŃ 5:
Wcześnie rano powrót do portu. Przejazd do jaskiń Pindaya mieszczących około 8000 posągów Buddy. Czas na lunch, wizyta na targu (możliwość zakupu lokalnych koronek i przysmaków birmańskiej kuchni). Przejazd na lotnisko, popołudniowy przelot do Mandalay, transfer do hotelu, czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu przeprawa statkiem na druga stronę rzeki Irawadi, celem podróży jest Mingun - wioska, w której miała powstać największa stupa świata, projekt pewnego szalonego króla przerwany trzęsieniem ziemi. Oglądanie największego bijącego dzwonu na świecie i białej stupy w kształcie tortu wybudowanej przez króla Bodawpaya ku czci jego zmarłej żony. Powrót do Mandalay, czas na lunch. Po południu Największa Księga Świata - świątynia Khutodaw wybudowana przez króla Mindon - Mina na pamiątkę V synodu buddyjskiego, drewniany klasztor Shwenandaw - jedyny budynek ocalały z zespołu Pałacu Królewskiego, arcydzieło sztuki snycerskiej, święty posąg Mahamuniego. Na zachód słońca przejazd w okolice Amarapury i spacer po najdłuższym na świecie moście tekowym. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 7:
Rejs statkiem z Mandalay do Bagan. Kalejdoskop prowincjonalnych pejzaży i bajkowych ociekających złotem budowli, łodzie i tratwy, malownicze wioski i dziesiątki pagód, scenki rodzajowe z życia najdalszej birmańskiej prowincji. Lunch na pokładzie. Wieczorem przypływamy do Bagan - miasta, które w czasach potęgi państwa birmańskiego mogło poszczycić się kilkunastoma tysiącami pagód a do dnia dzisiejszego zostało ich około kilku tysięcy. Transfer do hotelu. Po drodze obserwacja podświetlonych stup - starych budowli z których słynie Bagan. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 8:
Bagan - jedyne takie miasto na ziemi, dzisiaj wioska i… tysiące świątyń. Shwezigon na rozpoczęcie dnia, jedna z pierwszych powstała na tym terenie, wybudowana przez założyciela dynastii bagańskiej króla Anawrathe. Htilo Minlo świątynia będąca pamiątką po demokratycznym królu i nosząca jego imię, Wetkyi-In Gubyaukkyi jedna z nielicznych udekorowana przepięknymi freskami. Ananda Paya nazwana tak na cześć ukochanego ucznia Buddy - najpiękniejsza ze wszystkich. Pora lunchu pozwoli nam na krótki odpoczynek nad rzeką. Po południu wizyta w Manuha Paya świątyni wybudowanej przez przebywającego w niewoli birmańskiej króla Monów, odwiedziny w najbardziej masywnej ze wszystkich, przypominającej kształtem piramidy egipskie - Dhammayangyi oraz najwyższej z nich - Thabyinnyu. Obserwacja lasu pagód w świetle zachodzącego słońca z ostatniego poziomu świątyni Shwesandaw. Fakultatywnie wyjście na przedstawienie marionetek połączone z kolacją, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9:
Wycieczka do Mount Popa - świętej góry natów, duchów opiekuńczych żyjących według Birmańczyków w niemalże każdym drzewie, na szczytach gór i w strumykach. Po południu przejazd na lotnisko, przelot z Bagan do Yangonu. Przylot do Rangunu, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 10:
Transfer na lotnisko, wylot do Phnom Penh w Kambodży. Przylot do Phnom Pehn w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, rekonesans okolic Pałacu Królewskiego i spacer promenadą, czas na kolację. Dla aktywnych hotelowy basen, masaże. Nocleg.

DZIEŃ 11:
Całodzienne zwiedzanie kambodżańskiej stolicy - Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Pomnik Zwycięstwa, przeciekawe Muzeum Narodowe zbudowane przez Francuzów, z niezwykłymi pamiątkami z czasów imperium Angkor Wat. Wizyta w Tuol Sleng jednym z więzień z czasów Pol Pota, przejazd na pola śmierci - jedno z setek miejsc gdzie odkryto masowe groby. Na pamiątkę zbudowano tu stupę składającą się z ośmiu tysięcy czaszek ludzkich…Chwila zadumy nad narodem, który w czasach reżimu Pol Pota stracił jedną trzecią swojego społeczeństwa w ramach okrutnego eksperymentu. Powrót do stolicy, jeżeli czas pozwoli wizyta na lokalnym bazarze, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 12:
Przejazd z Phnom Penh do Siem Reap. Po drodze podglądanie kambodżańskiej prowincji i zwiedzanie Świątyni Beng Melea, ukrytej w dżungli. Przyjazd do Siem Reap w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży, fakultatywnie wypad do centrum miasta połączony z kolacją. Nocleg w Siem Reap.

DZIEŃ 13 - 14:
Dwa dni to akurat dość czasu na zwiedzanie zagubionej w dżungli khmerskiej stolicy. Na obszarze Angkor Thomu zbudowano między IX a XIII wiekiem wiele hinduistycznych i buddyjskich świątyń, które symbolizują kosmiczną górę Meru - ośrodek władzy i jednocześnie siedzibę bogów, na czele z gigantycznym Angkor Watem. Równie fascynujące są mniejsze świątynie (Bayon, Ta Phrom) często porośnięte gęstą roślinnością w stylu Indiana Jones. Hipnotyczne wrażenie wywierają dawne bramy miejskie z wielkimi kamiennymi twarzami o namiętnych ustach i migdałowych oczach. Największe jezioro Kambodży - Tonle Sap umożliwi nam obserwacje życia mieszkańców, głównie Wietnamczyków, którzy przybyli tutaj w poszukiwaniu lepszego życia. Maleńka położona na obrzeżach dawnego Królestwa Angkoru świątynia Bantley Srey - zwana Świątynią Kobiet według wielu najpiękniejsza ze wszystkich, ma szanse zachwycić kunsztem wykonania nawet najbardziej wybredne gusty. Wieczorem wizyta na lokalnym bazarze. Czas na zakupy i kolację. Noclegi w Siem Reap.

DZIEŃ 15:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Ho Chi Minh (Sajgonu). Przylot do Sajgonu. Po przylocie (w zależności od rozkładu lotów) wizyta w Pałacu Ponownego Zjednoczenia, katedrze Notre Dame i w budynku Poczty Głównej. Czas na lunch w lokalnej restauracji, jako zapowiedź smaków kulinarnych, które będą towarzyszyć nam przez czas pobytu w Indochinach. Po lunchu spacer po najbardziej prestiżowych ulicach Sajgonu między innymi Dong Khoi przy której położony jest stary ratusz, gmach opery i słynny hotel D Villle. Późnym popołudniem możliwość odwiedzenia jednego z największych bazarów w Sajgonie - marketu Ben Thanh. Wieczorem kolacja na pokładzie restauracji pływającej po rzece Sai-Gon. Nocleg.

DZIEŃ 16:
Śniadanie. Wyjazd z Sajgonu (Ho Chi Minh) do Ben Tre. Po drodze rejs rzeką Mekong, który będziemy wspominać jeszcze wiele razy... To właśnie tu, na wąskich kanałach komunikacyjnych zarośniętych gęstą roślinnością nadbrzeżną, znajduje się -pływający targ” przyciągający miejscową ludność. Będziemy również świadkami wytwarzania rękodzieł z owoców kokosa Dla chętnych możliwość przejażdżki wozem konnym dookoła wioski, aby podpatrzeć codzienne zajęcia mieszkańców. Wizyta w ogrodzie owocowym, czas na degustacje herbaty z lokalnym miodem lub wina. Lunch na wyspie. Wieczorem powrót do Ho Chi Minh na nocleg.

DZIEŃ 17:
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot z Ho Chi Minh do Danang. Przylot, zwiedzanie Muzeum Sztuki Cham po czym przejazd do Hoi An. Po drodze przystanek w Górach Marmurowych. Wizyta w jaskiniach, gdzie w czasie wojny ukrywali się partyzanci i które są jednocześnie miejscem kultu buddyjskiego. Dalsza jazda do Hoi An - najpiękniejszego miasta środkowego Wietnamu. Miasto - perełka, ocalone od wyburzenia przez naszego rodaka Kazimierza Kwiatkowskiego. Przyjazd w godz. wczesno-popołudniowych, zakwaterowanie, czas na lunch. Po lunchu zwiedzanie centrum miasta - Most Japoński łączący dawną dzielnicę chińską z dzielnicą japońską. Po zapadnięciu zmroku wieczorne podglądanie magicznej atmosfery miasta w migotliwym świetle lampionów. Będzie to jedno z tych niezapomnianych miejsc, które najbardziej utkwi swoją urodą, czarem i niepowtarzalnością w naszej pamięci.

DZIEŃ 18:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania urokliwego Hoi An - Sala Zebrań Phuoc Kien i pokryte patyną wieków wielopokoleniowe domy. Dla chętnych w godzinach przedpołudniowych wycieczka fakultatywna do starożytnego miasta Chamów May Son, które obok Hoi An i Hue-starej stolicy Wietnamu znalazło się na liście Unesco. Jest to unikat w skali światowej w dziedzinie architektury, tzw. Angkor Wat Chamów, czasy powstania niektórych świątyń-wież sięgają czwartego wieku. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również czas wolny, aby każdy na swój sposób mógł nacieszyć się niezwykłością miasta będącego mieszanką trzech różnych kultur. Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 19:
Po śniadaniu przejazd do Hue - byłej stolicy Wietnamu. Niezwykle malownicza droga mandarynów wiodąca przez góry. Po drodze zwiedzanie dwóch grobowców cesarzy - Tu Duca i Khai Dina B - budowanych na wzór grobowców cesarzy z dynastii Ming, niektóre z nich bardziej przypominają letnie rezydencje niż miejsca pochówku. Przyjazd do Hue w godz. popołudniowych. Wycieczka łodziami po rzece Perfumowej do stóp najstarszej pagody Hue Thien Mu. Następnie przejazd do Zakazanego Miasta i Cytadeli - mimo ogromu zniszczeń zachowane fragmenty dają wyobrażenie o niegdysiejszej świetności budowli. Kolacja w iście królewskim stylu przy akompaniamencie muzyki dworskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 20:
Transfer na lotnisko, przelot z Hue do Hanoi. Wizyta w Muzeum Etnograficznym, odwiedziny w Świątyni Literatury miejscu, które było zarazem pierwszym uniwersytetem kraju. Lunch. Po południu przejażdżka rikszami po starym mieście, odkrywanie urokliwych zaułków cechowych uliczek i architektury domów korytarzowych. Świątynia Ngoc Son i Jezioro Zwróconego Miecza, spacer po najstarszej części Hanoi, czas na kolację, powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 21:
Czas na zwiedzanie najważniejszej pagody kraju a zarazem jednej z najstarszych Tran Quock położonej nad Jeziorem Zachodnim. Wizyta w mauzoleum Ho Chi Minha, plac Ba Din, na którym wygłoszona została deklaracja niepodległości, pałac prezydencki będący onegdaj siedzibą gubernatora, stary dom Ho Chi Minha - dom i ostatnie miejsce jego zamieszkania - dom na palach oraz Pagoda na Na Jednej Kolumnie. Przejazd w kierunku zatoki Ha Long (około 4 godz.) z krótkim postojem w mieście Hai Duong połączonym z wizytą w zakładzie rękodzieła artystycznego. Po dotarciu do zatoki zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce, z oddali wynurzają się pierwsze fantastyczne formacje skalne . Lunch, kolacja na pokładzie, nocleg.

DZIEŃ 22:
Kolejny dzień przyrodniczo-krajoznawczej uczty. Wyspa Titowa, punkt widokowy, kolejna sesja zdjęciowa. Wizyta w najpiękniejszej, a zarazem największej jaskini w zatoce - jaskini niespodzianek Sung Sot. Rejs między ostańcami skalnymi. Obserwacja jednego z najpiękniejszych krajobrazów świata, opływanie wysepek, meandrowanie w skomplikowanym labiryncie skał. Rejs powrotny, mała pożegnalna uczta dla ciała na statku. Przypłynięcie około południa do portu, przesiadka do autobusu. Droga powrotna do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wizyta w teatrze, nietypowym, jedynym w swoim rodzaju, teatrze kukiełek na wodzie. Nocleg.

DZIEŃ 23:
Poranny przelot z Hanoi do Luang Prabang - miasta, które mogłoby pretendować do miasta jednego z najbardziej urokliwych miast świata. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu, czas na lunch. Po południu zwiedzanie Luang Prabang - Świątynia Wat Vissunarad, Świątynia Wat Mai oraz Wat Aham. Zachód słońca, panorama miasta podziwiana z perspektywy Wzgórza Phoussy, a później zejście w dół na lokalny targ, gdzie grupy etniczne prezentują swoje wyroby. Czas na kolację, nocleg.

DZIEŃ 24:
Wcześnie rano podglądanie procesji mnichów wędrujących ulicami Luang Prabang. Dla chętnych możliwość obdzielenia mnichów jałmużną, dla szczęściarzy spotkanie z ostatnią księżniczką Laosu… Wizyta na porannym targu gdzie serwowane są różne przysmaki z grilla. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyprawa łodzią po Mekongu do świętych jaskiń Pak Ou gromadzących tysiące statuetek Buddy. Po drodze stop w wiosce whisky - możliwość degustacji. Czas wolny na lunch koniecznie z sałatką z kwiatów lotosu. Po południu wizyta w Świątyni Santi Chedi na obrzeżach miasta i wiosce tkaczy. Wieczorem czas na korzystanie z licznych uroków Luang Phrabang. Nocleg.

DZIEŃ 25:
Śniadanie. Wizyta w Pałacu Królewskim. Przejazd nad wodospad Khouang Si, kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, czas na lunch w pięknej scenerii parku krajobrazowego. W drodze powrotnej zwiedzanie okolicznych wiosek Hmongów i innych grup etnicznych. Powrót do miasta, oddanie się przyjemności spacerów po zaułkach, dla zakupoholików - niezliczone galerie, dla smakoszy ciąg dalszy odkrywania niespodzianek kuchni laotańskiej. Nocleg w Luang Phrabang.

DZIEŃ 26:
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Luang Phrabang. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 27:
Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY:
28.01 - 23.02.2017
03.11 - 29.11.2017

CENA:
9 950 PLN + 2 990 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 9 950 PLN + 1 590 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 400 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilety na trasie Warszawa - Rangun; Rangun - Heho - Mandalay; Bagan - Rangun - Phnom Penh; Siem Reap - Ho Chi Minh - Danang; Hue - Hanoi - Luang Phrabang; Luang Phrabang - Warszawa
- zakwaterowanie hotele 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- śniadania na całej trasie, dodatkowo dzień 15 - kolacja, dzień 16 - obiad; podczas rejsu po Zatoce Halong - 3 posiłki dziennie
- wizy
- transport na całej trasie mikrobus, autobus, łódź, samolot
- opłaty za przewodników lokalnych
- opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 380 USD
- dopłata do pokoju jednoosobowego 950 USD
- zwyczajowe napiwki 120 USD
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)

UWAGA: Wskazana ochrona przeciwmalaryczna


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny