Oferta

FRANCJA - LANGWEDOCJA ROUSSILLON obóz 12-18 lat

Roussilon Inne Francja
Transport:Autokar
Wyżywienie:śniadanie, Obiad, Kolacja
Zakwaterowanie:Camping/pole namiotowe
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1085/2852 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
wyjazd/powrót - Katowice, miejsce na kolonii/obozie w domkach, miejsce na obozie młodzieżowym, składka na TFG (10zł) 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę kadry, program, animacje na campingu, podatek VAT CENA NIE ZAWIERA: wycieczki fakultatywnej, kaucji za mobil-home /20 €/, bielizny pościelowej /10 €, lub zabrać własną /,ewentualnego sprzątania końcowego - 80 €/mobil-home, dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast , wycieczki i zajęć fakultatywnych

FRANCJA - LANGWEDOCJA ROUSSILLON

Obóz młodzieżowy

LANGWEDOCJA- ROUSSILLON
pełna życia kraina w południowo-wschodniej Francji, nad Morzem Śródziemnym. Region ten jest wymarzonym miejscem na letni wypoczynek. Wspaniałe piaszczyste plaże, tajemnicze zamki katarów, średniowieczne miasteczka, romańskie kaplice, dostarczą turystom niezwykłych wrażeń.

ZAKWATEROWANIE: CAMPING MAR ESTANG**** - luksusowy camping położony 100m od pięknej, piaszczystej plaży,obok rezerwatu przyrody. Tylko 10 minut jazdy dzieli camping od stolicy regionu Perpignan a niecała godzina jazdy od Hiszpanii. Camping posiada wyjątkowo bogatą infrastrukturę: park wodny składający się z 3 basenów w tym jeden kryty, 3 zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, 2 brodziki, teren do gry w petanque, teren multisportowy, korty tenisowe, sala fitness, plac zabaw dla dzieci, stoły do tenisa, dyskoteka, centrum handlowe: sklep, piekarnia, artykuły plażowe i prasa, pralnia, restauracja i bary, gabinet lekarski, kosmetyczka i fryzjer. Na campingu prowadzone są liczne animacje: dyskoteki, aquagym, nauka tańca, możliwość uczestnictwa w zajęciach klubu młodzieżowego prowadzonego przez francuskich animatorów. Camping zobacz na stronie: www.marestang.fr.

Młodzież mieszka w 6 osobowych mobil-homach z pełnym węzłem sanitarnym, z dwiema wydzielonymi sypialniami, /w jednej łóżko podwójne, w drugiej 2 łóżka pojedyncze/ oraz miejscami do spania w salonie. Łazienka z kabiną prysznicową i WC. Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. Na zewnątrz drewniany taras ze stołem i krzesłami.

UWAGA: na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki - 20 €/osoby. Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie - 80 €/za domek.

WYŻYWIENIE: 3 posiłki dziennie /kuchnia polska/. Świadczenia rozpoczynają się obiadem i kończą się obiadem. Prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: autokar /barek, dvd, wc, klimatyzacja/

KADRA: rezydent - kierownik, wychowawcy, ratownicy lokalni na basenie i na plaży.

UBEZPIECZENIE: KL + NNW + bagaż /AXA/

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę kadry, program, animacje na campingu, podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: wycieczki fakultatywnej, kaucji za mobil-home /20 €/, bielizny pościelowej /10 €, lub zabrać własną /,ewentualnego sprzątania końcowego - 80 €/mobil-home, dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast , wycieczki i zajęć fakultatywnych

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd na trasie Polska, Czechy, Niemcy, Francja.

2 dzień Przyjazd na kemping, zapoznanie się z okolicą, zakwaterowanie.

3 dzień poranny jogging. Po śniadaniu wyjście na plażę - kąpiele w morzu, siatkówka plażowa. Po obiedzie zawody piłki nożnej , koszykówki i tenisa stołowego. Wieczorem koncert z muzyką na żywo na kempingu.

4 dzień Po śniadaniu dla chętnych zajęcia sportowe : aquagym na basenie, siłownia lub fitness. Dla pozostałych uczestników wyjście na plażę. Po obiedzie wycieczka do Collioure
małe katalońskie miasteczko, gdzie wody Morza Śródziemnego łączą się z górskim pasmem Pirenejów, wszystko to razem tworzy niesamowity klimat tego miejsca, który w swoich pracach uwiecznili tacy artyści jak Picasso, Derain, Dufy, Chagall, Matisse czy Marquet. Wieczorem dyskoteka na kempingu.

5 dzień poranny jogging. Po śniadaniu zawody pływackie i animacje na basenie. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych wyjście na plażę, - konkurs rzeźby w piasku. Wieczorem piesza wycieczka do centrum miasteczka.

6 dzień poranny jogging. Po śniadaniu konkurs gry w petanque /francuska gra w kule/, następnie mistrzostwa w zjazdach na zjeżdżalniach wodnych oraz animacje na kempingu. Po obiedzie wycieczka do Perpignan - miasta zarówno francuskiego jak i katalońskiego, zwiedzanie : Stare Miasto, Cytadela, Plac de la Loge, Ratusz Miejski, katedra Św. Jana z Campo Santo. Czas na zakupy w centrum handlowych . Wieczorem kurs tańca prowadzony przez francuskich animatorów, następnie dyskoteka w klubie na kempingu.

7 dzień fakultatywna wycieczka do Barcelony. Dla osób, które zostają zajęcia na plaży i basenie oraz w Klubie Nastolatka.

8 dzień poranny jogging. Po śniadaniu aquagym na basenie i kempingowe zawody sportowe dla wszystkich chętnych. Po obiedzie fakultatywnie Wakepark, dla pozostałych warsztaty muzyczne i teatralne organizowane przez francuskich animatorów w Klubie Nastolatka. Na zakończenie turnusu wieczorny , specjalny spektakl grupy animatorów w amfiteatrze.

9 dzień Odpoczynek, zabawy, korzystanie z infrastruktury kempingu, plażowanie. Po obiedzie, około godz. 17.00 wyjazd z kempingu - przejazd w kierunku Włoch.

10 dzień Przyjazd do Włoch. Całodzienna zabawa w parku rozrywki Gardaland /wstęp dodatkowo płatny ok. 26 euro - opłata obowiązkowa/. Dalsza jazda przez Włochy, Austrię.

11 dzień Przejazd przez Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.


WARSZTATY JĘZYKOWE
W trakcie jednego z turnusów dla wszystkich chętnych, na kempingu będą odbywać się zajęcia teoretyczne i praktyczne z języka francuskiego z polskim lektorem. Termin turnusu zostanie podany na stronie internetowej biura.
Nauka języka odbywać się będzie 1 x dziennie po 60 minut lub 2 x dziennie po 30 minut (w sumie 7 godzin), prowadzone przez polskiego lektora. W programie warsztatów:
• realizacja zagadnień gramatycznych, fonetyka, leksyka, konwersacje
• dodatkowe zajęcia z historii i cywilizacji regionu Languedoc-Rousillon
• gry i zabawy w języku francuskim
• indywidualne konsultacje z nauczycielem
• aktywna nauka języka - uczestnicy będą w trakcie zajęć zobowiązani do zdobycia informacji w kiosku, na targu, recepcji, w kawiarni, u przechodniów…
• przegląd codziennej prasy francuskiej
• tworzenie gazetki obozowej w j.francuskim

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ:
Wycieczka autokarowa do BARCELONY, w programie wycieczki: Las Ramblas, Montjuic, Sagrada Familia, stadion Camp Nou /dla chętnych wejście na stadion i do muzeum klubu - płatne dodatkowo ok. 20 €/, na koniec - Magiczne fontanny” - nocny pokaz kolorowych , tańczących fontann do rytmów muzyki. Cena wycieczki 35 €.

WAKEPARK - Park sportów wodnych na jednym z przybrzeżnych jezior w miejscowości Barcares.Wyciąg zbudowany jest na planie zamkniętego pięciokąta o długości 900metrów. Do wyboru wakeboard, narty wodne, kneeboard, wakeskate. Cena 18 €.

UWAGI: Na miejscu pobierana jest kaucja zwrotna za domki (20 €/osoba). Jeżeli domek nie zostanie posprzątany, lokatorzy zobowiązani są do zapłaty za sprzątanie (80 €/domek). Na basenie na kempingu chłopców obowiązują kąpielówki (szorty niedozwolone). Wycieczka fakultatywna do Barcelony .realizowana przy min. 30 osobach chętnych (płatna na miejscu).Wyjazd do Wakeparku realizowany przy min. 15 osobach chętnych (płatne na miejscu). Program jest ramowy i może ulec zmianie.


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDopłata
wyjazd / powrót Wrocławul. Sucha, dworzec PKS12.30 110 PLN  
wyjazd / powrót - Poznańul. Solna, parking przed hotelem Ikar09.15 140 PLN  
wyjazd / powrót - Warszawaul. Niemcewicza 17, zatoczka dla autobusów09.30 120 PLN  
wyjazd / powrót Krakówul. Reymonta, parking przy stadionie Wisły15.00  
wyjazd/powrót - Bielsko BiałaZatoczka MZK (obok PKS)17.30  
wyjazd/powrót - CzęstochowaMcDonald's, stacja BP przy trasie E7515.00 60 PLN  
wyjazd/powrót - Katowiceul. Mickiewicza 23-27 (parking)16.30  
wyjazd/powrót - Kielcezatoczka przy dworcu PKP12.45 80 PLN  
wyjazd/powrót - Lublinal. Zygmuntowskie, parking przy hali MOSiR08.00 120 PLN  
wyjazd/powrót - Opoleróg Krapkowieckiej i Pruszkowskiej - Orlen14.30 100 PLN  
wyjazd/powrót - RadomMcDonald's, stacja stacja Statoil przy trasie E7711.00 100 PLN  
wyjazd/powrót - Rzeszówul. Pułaskiego - ROSiR10.30 90 PLN  
wyjazd/powrót - Tarnówparking przed hotelem Tarnovia13.00 60 PLN  
wyjazd/powrót - ŁódźŁódź Kaliska - parking od Al. Włókniarzy12.30 110 PLN  

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-06-22 - 2018-07-02   (Piątek - Poniedziałek) 11 1630 PLN sprawdź miejsca
2018-06-29 - 2018-07-09   (Piątek - Poniedziałek) 11 1750 PLN sprawdź miejsca
2018-07-06 - 2018-07-16   (Piątek - Poniedziałek) 11 1810 PLN sprawdź miejsca
2018-07-13 - 2018-07-23   (Piątek - Poniedziałek) 11 1860 PLN sprawdź miejsca
2018-07-20 - 2018-07-30   (Piątek - Poniedziałek) 11 1860 PLN sprawdź miejsca
Powiększ mapę