Oferta

Maraton w Parku Narodowym Banff Kanada 2018

Toronto Ontario Kanada
Transport:Samolot, Inny
Wyżywienie:śniadanie
Zakwaterowanie:Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1685/1719 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-EWR, EWR-WAW 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

CENA: 6 760 PLN + 1 780 CAD; I rata: 800 PLN płatne przy zapisie + pakiet startowy; II rata 6 760 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata); III rata: 1 780 CAD uczestnik zabiera ze sobą CENA ZAWIERA: przeloty na trasie Warszawa – Toronto, Toronto – Calgary, Calgary - Warszawa; zakwaterowanie: hotele lub regionalne motele 2 i 3*** , pokoje 2 osobowe z łazienkami; wyżywienie: śniadania; transport i transfery; opieka polskiego pilota - przewodnika na terenie Kanady; ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR), ubezpieczenie od wyczynowego uprawiania sportów w dniu zawodów. CENA NIE ZAWIERA: pakiet startowy – 155 CAD płatne z I ratą; bilety wstępu do obiektów i parków narodowych: ok. 90 CAD; pozostałe posiłki aranżuje pilot w formie pikników na trasie (steki z łososia lub wołowiny) lub w barach, restauracjach; cena posiłku: 15-25 CAD; kolacja w Toronto: 10 CAD; wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.). UWAGA: Możliwość wzięcia udziału także w biegu na dystansie półmaratonu i 10 km. Cena pakietu taka sama jak maratonu.

OPIS

MARATON W KANADZIE - W PARKU NARODOWYM BANFF

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Toronto przez jeden port tranzytowy. Przylot do Toronto. Spotkanie z przewodnikiem polskojęzycznym. Przejazd na zwiedzanie miasta - wjazd na CN Tower - do niedawna najwyższą wolnostojącą konstrukcję na świecie (553 m - 1815 stóp), dek widokowy 447 m - 1465 stóp - najwyższy na świecie punkt obserwacyjny, z którego rozciąga się przepastny widok na miasto i Jezioro Ontario. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg w Toronto.
DZIEŃ 2:
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd do Niagara Falls i zwiedzanie słynnych wodospadów (zwłaszcza The Horseshoe Falls In Niagara Falls) z kanadyjskiej - zdecydowanie ciekawszej strony. Spacer wzdłuż gardzieli oraz rejs pod wodospad turystycznym stateczkiem -Maid of the Mist”. Transfer na lotnisko. Wylot do Calgary. Przylot na lotnisko w Calgary. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd wzdłuż doliny rzeki Bow do najstarszego kanadyjskiego Parku Narodowego Banff. Zwiedzanie urokliwego miasteczka z najsławniejszym hotelem w Kanadzie -Fairmont Banff Springs”. Odbiór pakietów startowych (do godz. 18.00). Czas na odpoczynek przed maratonem. Nocleg w Banff.
DZIEŃ 4:
MARATON.
Start o godz. 9.00. Banff Marathon oferuje jedno z najbardziej niezwykłych i pięknych doświadczeń biegowych na naszej planecie, a wszystko rozgrywa się w pierwszym historycznie i jednocześnie najładniejszym Parku Narodowym Kanady. Start maratonu ma swoje miejsce w malowniczej górskiej miejscowości Banff. Trasa biegu prowadzi przez spokojny Vermilion Lakes i wzdłuż urokliwej Bow Valley Parkway, pośród lasów, śmiało przerzuconymi mostkami nad szemrzącymi strumykami, pełnymi dzikich łososi, na które czają się niedźwiedzie grizzly… A knieja tu jedyna w swoim rodzaju, przypominająca czasem syberyjską tajgę. To prawdziwy festiwal zieleni w niezliczonych odsłonach. Rosnące tutaj gatunki nie są niszczone przez szkodniki czy wyziewy przemysłowe. To bodajże najładniejszy obszar kuli ziemskiej pod kątem dzikiej, nieskażonej przyrody. To w jakimś sensie obraz pochopnie utraconego raju - edenu, w którym stres wyparowuje z człowieka z szybkością ponaddźwiękowego odrzutowca. Wygładzają się zmarszczki, cofają lęki i fobie, a wszyscy, którzy tu bardziej lub mniej pochopnie się znaleźli odczuwają nastrój błogostanu. Zaiste magiczne to miejsce. I niewątpliwie każdy kto zdobędzie się na trud przemierzenia wielkiej wody, przemierzenie następnie najpiękniejszych parków narodowych świata i dotrze w końcu tutaj - będzie w przyrodniczym siódmym niebie. Nie dziwota zatem, że praktycznie wszyscy zawodnicy tego maratonu i to od startu, aż do mety mają uśmiech na twarzy i rozanielone lico. Być może, że powinien to być przyczynek do szerszych badań psychologiczno - socjologiczno - behawioralnych jak otoczenie mimo niezwykłego, morderczego wręcz wysiłku potrafi ukształtować pozytywne nastawienie. Jednocześnie olbrzymia ilość endorfin łagodzi lub zagłusza całkowicie wszelkie bóle i przykurcze. Na mecie maratonu nikt ciężko nie dyszy za to wszyscy promieniują wewnętrzną energią i życzliwością. Życzliwości także nie brakuje ze strony mieszkańców miasteczka, którzy gromadnie wiwatują kończącym bieg w Central Parku, w samym centrum Banff.
Po zakończonym biegu czas na zasłużony relaks i odpoczynek. Nocleg w Banff.
DZIEŃ 5:
Po śniadaniu wyjazd z Banff i przejazd malowniczą drogą przez park pośród 3-tysięczników do kolejnego Parku Narodowego - Yoho. Spacer do pięknego wodospadu Takakkaw Falls (prawie 400 m wysokości) - drugiego co do wysokości wodospadu Kanady. Następnie przejazd do Lake Louise drogą, przy której spotkamy pierwsze większe zwierzęta. Krótki quiz na temat różnicy pomiędzy grizzly i baribalem oraz szybki kurs BHP na wypadek spotkania któregokolwiek z nich. Spacer wzdłuż jeziora Louise lub czas na kawę w hotelu Chateau Lake Louise. Przejazd nad jezioro Morenowe, otoczone wysokimi szczytami górskimi - sesja fotograficzna najlepiej z tzw. moreny. Wjazd na jedną z najpiękniejszych dróg w Ameryce Północnej - Icefields Parkway, biegnącą pośród ośnieżonych gór i lodowców przez dwa parki narodowe. Wjazd na teren Parku Narodowego Jasper. Postój w pobliżu największego w Górach Skalistych Pola Lodowcowego - Columbia Icefield. Fakultatywnie możliwość wjazdu na lodowiec jedynymi na świecie Snow-Coachami, Spacer po lodowcu. Wieczorem przejazd do Calgary. Nocleg.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Czas na rozbieganie. Spacer urokliwą Stephen Avenue w downtown Calgary, oddychanie atmosferą -Calgary Stampede”, dla chętnych możliwość wjazdu na Wieżę Calgary (niegdyś Husky Tower). Wizyta w miasteczku zimowej Olimpiady 1988. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
DZIEŃ 7:
Przylot do Europy. Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

TERMIN: 14.06 - 20.06.2018

CENA: 6 760 PLN + 1 780 CAD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie + pakiet startowy
2 rata 6 760 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 780 CAD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przeloty na trasie Warszawa - Toronto, Toronto - Calgary, Calgary - Warszawa
- zakwaterowanie - hotele lub regionalne motele 2 i 3*** , pokoje 2 osobowe z łazienkami
- wyżywienie - śniadania
- transport i transfery
- opieka polskiego pilota - przewodnika na terenie Kanady
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR), ubezpieczenie od wyczynowego uprawiania sportów w dniu zawodów.

CENA NIE ZAWIERA:
- pakiet startowy - 155 CAD płatne z 1 ratą
- bilety wstępu do obiektów i parków narodowych ok. 90 CAD
- pozostałe posiłki aranżuje pilot w formie pikników na trasie (steki z łososia lub wołowiny) lub w barach, restauracjach; cena posiłku 15-25 CAD; kolacja w Toronto 10 CAD
- wizy do Kanady (wiza została zniesiona dla Polaków posiadających paszporty biometryczne wydane po 28 sierpnia 2006r.)

UWAGA: Możliwość wzięcia udziału także w biegu na dystansie półmaratonu i 10 km. Cena pakietu taka sama jak maratonu.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-06-14 - 2018-06-20   (Czwartek - środa) 7 6760 PLN sprawdź miejsca Dodatkowe informacje/uwagi:
III rata: 1 780 CAD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
Powiększ mapę