Oferta

Amazonia 2018

Bogota Inne Kolumbia
Transport:Samolot, Statek, Inny
Wyżywienie:śniadanie, Wg programu
Zakwaterowanie:Hotel, Inne
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1691/1719 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, BOG-WAW, LIM-WAW 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

TERMINY:16.03 - 01.04.2018; 20.04 - 06.05.2018; 22.06 - 08.07.2018; 12.09 - 28.09.2018; 24.10 - 09.11.2018; 22.11 - 08.12.2018; CENA: 8 760 PLN + 720 EUR + 550 USD; 1 RATA: 800 PLN płatne przy zapisie; 2 RATA: 8760 PLN + 360 EUR x kurs sprzedaży NBP na 35 dni przed wylotem (minus 1 rata); 3 RATA: 360 EUR + 550 USD uczestnik zabiera ze sobą w podróż. CENA ZAWIERA : - przelot na trasie Warszawa – Bogota, Lima – Warszawa, Bogota – Leticia, Iquitos – Lima - Warszawa; - transport: transfery z/na lotnisko Bogota, Lima, Iquitos, Leticia; statek Santa Rosa – Iquitos; transport miejski w Iquitos i Limie; minibus Bogota; łódź na trasie Tabatinga – dżungla - Tabatinga; - zakwaterowanie Iquitos - hotele 4 ****, Leticia, Bogota – małe klimatyczny hotel boutikowe na poziomie 3 gwiazdek w centrum miasta, pokoje-2-osobowe z łazienkami; w Amazonii: w maloce (indiańskie chacie ze zbiorowym pomieszczeniem ) na materacach z moskitierą, oraz w hamakach z moskitierą - podczas noclegu w dżungli; podczas rejsu Santa Rosa – Iquitos noclegi na statku w hamakach - na wspólnej przestrzeni ze wspólną strefą sanitariatów. W Amazonii istnieje możliwość noclegu w oddzielnym stylizowanym na chatę domku z widokiem na rzekę i własną łazienką - trzeba to jednak wcześniej zamówić przy zawieraniu umowy . Jest to opcja dodatkowo płatna; - wyżywienie - śniadanie na całej trasie, w Amazonii całodziennie wyżywienie gotowane na miejscu plus napoje; podczas rejsu statkiem 3 skromne posiłki przygotowywane na statku; 1 Lunch i 1 kolację w Bogocie; - opieka polskiego pilota na całej trasie, przewodników indiańskich w dżungli, lokalnego przewodnika w Bogocie; - płyn do mycia i szampon ekologiczny podczas pobytu w dżungli; - bilety wstępu podczas zwiedzania Bogoty - możliwość udziału w mini warsztatach fotograficznych; - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR). CENA NIE ZAWIERA : - opłat lotniskowych 20 USD; - zwyczajowych napiwków ok. 50 USD; - dopłaty do pokoju 1 – osobowego 440 USD; - opłaty za nocleg w oddzielnym domku w Amazonii (do potwierdzenia przy rezerwacji); - opłaty za wspinanie się i nocleg na specjalnej platformie zbudowanej w koronie wysokiego drzewa w dżungli - 30USD/70 USD - opłaty za wycieczkę fakultatywna w Iquitos do plemion Bora i Yahutas ok. 40 USD; - kosztu hamaka do spania na statku, można kupić na miejscu lub zabrać ze sobą ok. 20 USD - kosztu pozostałych posiłków nie ujętych w programie. Uwaga: kolejność realizacji programu w dżungli może ulec zmianie ze względu na pogodę lub rozkład rejsów po Amazonce

OPIS

AMAZONIA - wyprawa przez dżunglę Kolumbii, Brazylii i Peru

niezwykła wyprawa dla poszukiwaczy przygód pragnących odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości gdzie główne skrzypce gra przyroda - zielone piekło Amazonii ….
Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Bogoty przez jeden z europejskich portów tranzytowych. Przylot do Bogoty w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 2:
Zwiedzanie Bogoty. Dzielnica La Candelaria, którą będziemy podziwiać podczas spaceru po mieście. Wjazd na wzgórze Monserrate. Możliwość spróbowania pieczonych mrówek i innych przysmaków na lokalnym bazarku. Odwiedzimy Muzeum Złota - największą na świecie kolekcją wyrobów złotniczych oraz Muzeum Botero. Postaramy się też zagrać w Tejo - czyli narodowy sport Kolumbii i najprawdopodobniej jeden z najdziwniejszych sportów na świecie. Spacer po Plaza de Bolívar, który otacza wiele historycznych budynków. Nocleg w Bogocie.
Dzień 3:
Rano transfer na lotnisko i przelot do Leticii. Przylot do Leticji na granicy Kolumbii, Brazylii, Peru. W Tabatindze załatwiamy pozwolenia na wjazd do Brazylii. Spacer uliczkami małego miastecka , aklimatyzacja do gorącego klimatu Amazonii. Wieczorem odwiedziny parku, gdzie na noc zlatuje się kilkanaście tysięcy papug. Możliwość obserwacji zachodu słońca nad Amazonką z wieży pobliskiego kościoła. Nocleg w Leticii.
Dzień 4:
Pa śniadaniu wyruszamy w kierunki dżungli. Celem podróży jest rezerwat, gdzie mieści się drewniane schronisko prowadzone przez pasjonata dżungli. Podziwianie widoków z pokładu łodzi. Popołudniowe lub wieczorne rozpoznanie terenu i pierwszy zachód słońca i nocleg w dżungli.
Dzień 5:
Przyzwyczajanie się do lokalnego gorącego klimatu i odgłosów dżungli. Zapoznanie się z lokalnymi przewodnikami i poznanie obwiązujących zwyczajów. Pierwszy trekking do dżungli, możliwość kąpieli w naturalnych basenach. Po powrocie odpoczynek w hamakach i obserwowanie różnych gatunków ptaków. Po kolacji wyprawa na poszukiwanie kajmanów. Nocleg w maloce (chata indiańska kryta strzechą ze wspólną przestrzenią mieszkalną).
Dzień 6:
Czas na prawdziwą przygodę w amazońskiej selwie. Wczesnym rankiem opuszczenie obszernej chaty (maloki) i wraz z indiańskim przewodnikiem, wielkim znawcą terenu (i wszystkich możliwych zagrożeń czających się w lesie deszczowym) przemieszczenie się w zależności od warunków łodzią lub na własnych nogach w najbardziej dziewicze ostępy selwy. Prawdziwa przygoda pod niebem Brazylii. Dwa dni i dwie noce na pograniczu półsurvavilowego sposobu przetrwania w dżungli. Uczenie się życia i współżycia z najbardziej skomplikowanym ekosystemem na kuli ziemskiej. Próba harmonijnego zgrania się z dziką przyrodą. Uważne wsłuchiwanie się w odgłosy dżungli o świtaniu i o zmierzchu, nauka rozpoznawania tych głosów, łącznie z (kto wie) rykiem jaguara. Wieczorem możliwość skrzyżowania spojrzeń z kajmanem, którego ślepia świecą niczym przeciwlotnicze reflektory w świetle latarki… Noclegi jak przystało na prawdziwych globtroterów w hamkach z moskitierą, zmyślnie rozwieszonych pomiędzy drzewami.
Dzień 7:
Spędzenie kolejnego dnia z dala od cywilizacji. Wszystkie posiłki są przygotowywane na ognisku. Uczestnictwo czynne w przygotowaniu strawy. Wyprawa na poszukiwanie lokalnej fauny i flory, przemierzanie dżungli bez ścieżek z lokalnymi przewodnikami. Możliwość podziwiana dżungli z poziomu kajaka i łowienia piranii. Dla odważnych kąpiel w rzece po dokładnym sprawdzeniu i przyzwoleniu indiańskiego przewodnika. Nocleg w dżungli w hamaku.
Dzień 8:
Po śniadaniu powrót do bazy (maloca). Możliwość pokonania trasy na kajakach. Po drodze wypatrywanie różowych delfinów w wodach rzeki i ptaków oraz małp na brzegu. Po powrocie opcjonalnie możliwość wspięcia się w specjalnej konstrukcji linowej w rozłożystą koronę 30 - metrowego drzewa, możliwość podziwiania niezwykłego zachodu słońca nad oceanem wszechogarniającego zielonego piekła dżungli. Dla szukających wyzwań także możliwość noclegu na specjalnie do tego przystosowanej drewnianej platformie a w okresie niskiego poziomu rzeki możliwość spędzanie nocy na plaży nad brzegiem rzeki. Noc w koronie drzewa (za dopłatą) lub też w maloce.
Dzień 9:
Dla chętnych wyprawa na ryby o wschodzie słónca. Po śniadaniu wycieczka do pobliskich wiosek i podglądanie życia mieszańców. Możliwość wsparcia lokalnych mieszańców przez zakup drobnej biżuterii zrobionej z naturalnych składników. Podziwanie 600 letnego drzewa. Po południu malowanie tatuaży z henny i nauka plecenia bransoltek. Ostatni nocleg w maloce.
Dzień 10:
Wczesnym rankiem wyruszenie łodzią w kierunku Leticii. W Santa Rosa załatwianie pozwolenia na wjazd do Peru. Wprawa na lokalny bazar i możliwość zakupu hamaka na lokalnym bazarku. Nocleg w Leticii.
Dzień 11 - 13:
Po śniadaniu czas na penetrację okolicy oraz czas na zajęcie pozycji na statku rzecznym. Późnym popołudniem początek rejsu w kierunku Iguitos (Peru). Przygoda na legendarnej, opisywanej wielokrotnie w literaturze podróżniczej i nie do końca zbadanej Amazonce. Jak w kalejdoskopie, po jednej i drugiej stronie przesuwać będzie się zielona ściana lasu deszczowego wokół statku w odmętach Amazonki buzować będzie podwodne życie rzeki. Część stworzeń będzie można wypatrzeć w trakcie ich wodnych igraszek. Będzie okazja do wzięcia udziału w mini warsztatach o sztuce fotografowania przyrody i nie tylko. Podróż potrwa około 3 dni i w tym czasie każdy będzie mógł odnaleźć się w tych niezwykłych okolicznościach przyrody, ale także spróbować zbratać się i zaprzyjaźnić z licznie reprezentowaną rzeszą tubylców, przeważnie Indian otwartych i przyjaznych na przybyszów z zewnątrz. Statek co pewien czas zatrzymuje się w przybrzeżnych portach i mini portach. Jest to znakomita okazja do podglądania codziennych zajęć i warunków bytowych ludności zamieszkującej przybrzeżne wioski i osady. Przy dłuższych postojach jest możliwość zejścia na ląd. Na statku zapewnione są skromne posiłki, (idealna sytuacja dla odchudzających się), ale gdyby ktoś zgłodniał -można coś dokupić - w każdym porcie na pokład wchodzą lokalni sprzedawcy z tutejszymi przysmakami, głównie owoce, ale także gotowane i pieczone mięso, bataty itd. Czas rejsu to także bardzo dobry okres na nadrobienie zaległych lektur. Noclegi na statku w hamaku.

Dzień 14:
Dopłynięcie do Iquitos. Najprawdopodobniej rano zejście ze statku. Wizyta w luksusowej restauracji leżącej na środku Amazonki. Możliwość zamówienie lokalnych potraw. Oczekując na posiłek czas można spędzić na kąpielach w basenie znajdującym się pomiędzy stolikami restauracji. Nocleg w Iquitos.
Dzień 15:
Odwiedzamy Belen czyli Wenecję południa. To najbiedniejsza dzielnica Iquitos. Zwiedzanie nadbrzeżnej części miasta i przyglądanie się życiu mieszkańców Po południu czas wolny na ostanie zakupy na lokalnym bazarku. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do plemienia Bora i Yahutas, oglądanie indiańskich tańców oraz sprawdzenie swoich umiejętności w dmuchaniu strzałką do celu. Nocleg w Iquitos.
Dzień 16:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Limy. Przerwa tranzytowa. W zależności od jej długości możliwość fakultatywnego zwiedzania Limy : Plaza de Armas centralny plac miasta gdzie j koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie. Wizyta w katedrze, oglądanie z zewnątrz okazałego gmachu Pałac Rządowego oraz tzw. Pałacu Wicekrólów. Przed wieczorem transfer na lotnisko, wylot Europy
Dzień 17:
Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych. Zakończenie wyprawy.

TERMINY:
16.03 - 01.04.2018
20.04 - 06.05.2018
22.06 - 08.07.2018
12.09 - 28.09.2018
24.10 - 09.11.2018
22.11 - 08.12.2018
CENA: 8 760 PLN + 720 EUR + 550 USD
1 RATA: 800 PLN płatne przy zapisie
2 RATA: 8760 PLN + 360 EUR x kurs sprzedaży NBP na 35 dni przed wylotem (minus 1 rata)
3 RATA: 360 EUR + 550 USD uczestnik zabiera ze sobą w podróż

CENA ZAWIERA :
- przelot na trasie Warszawa - Bogota, Lima - Warszawa, Bogota - Leticia, Iquitos - Lima - Warszawa
- transport: transfery z/na lotnisko Bogota, Lima, Iquitos, Leticia; statek Santa Rosa - Iquitos; transport miejski w Iquitos i Limie; minibus Bogota; łódź na trasie Tabatinga - dżungla - Tabatinga
- zakwaterowanie Iquitos - hotele 4 ****, Leticia, Bogota - małe klimatyczny hotel boutikowe na poziomie 3 gwiazdek w centrum miasta, pokoje-2-osobowe z łazienkami; w Amazonii: w maloce (indiańskie chacie ze zbiorowym pomieszczeniem ) na materacach z moskitierą, oraz w hamakach z moskitierą - podczas noclegu w dżungli; podczas rejsu Santa Rosa - Iquitos noclegi na statku w hamakach - na wspólnej przestrzeni ze wspólną strefą sanitariatów. W Amazonii istnieje możliwość noclegu w oddzielnym stylizowanym na chatę domku z widokiem na rzekę i własną łazienką - trzeba to jednak wcześniej zamówić przy zawieraniu umowy . Jest to opcja dodatkowo płatna.
- wyżywienie - śniadanie na całej trasie, w Amazonii całodziennie wyżywienie gotowane na miejscu plus napoje; podczas rejsu statkiem 3 skromne posiłki przygotowywane na statku; 1 Lunch i 1 kolację w Bogocie
- opieka polskiego pilota na całej trasie, przewodników indiańskich w dżungli, lokalnego przewodnika w Bogocie
- płyn do mycia i szampon ekologiczny podczas pobytu w dżungli
- bilety wstępu podczas zwiedzania Bogoty
- możliwość udziału w mini warsztatach fotograficznych
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA :
- opłat lotniskowych 20 USD
- zwyczajowych napiwków ok. 50 USD
- dopłaty do pokoju 1 - osobowego 440 USD
- opłaty za nocleg w oddzielnym domku w Amazonii (do potwierdzenia przy rezerwacji)
- opłaty za wspinanie się i nocleg na specjalnej platformie zbudowanej w koronie wysokiego drzewa w dżungli - 30USD/70 USD
- opłaty za wycieczkę fakultatywna w Iquitos do plemion Bora i Yahutas ok. 40 USD
- kosztu hamaka do spania na statku, można kupić na miejscu lub zabrać ze sobą ok. 20 USD
- kosztu pozostałych posiłków nie ujętych w programie

Uwaga: kolejność realizacji programu w dżungli może ulec zmianie ze względu na pogodę lub rozkład rejsów po Amazonce

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Powiększ mapę