Oferta

DUSZNIKI ZDRÓJ obóz Młodego MasterChef’a + wycieczki do Czech ... 8-12 / 13-17 lat

Duszniki Zdrój Dolny Śląsk Polska
Transport:Autokar, Pociąg, Własny
Wyżywienie:śniadanie, Obiad, Kolacja
Zakwaterowanie:Ośrodek wypoczynkowy
Wyposażenie:
    Brak informacji

Symbol oferty:1070/2852 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
wyjazd/powrót - Łódź, WCZEŚNIEJ-TANIEJ LATO - 100zł do 15.03.2018 r., miejsce na kolonii / obozie młodzieżowym, skladka na TFG (0zł), młody master chef 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd wg opcji, zakwaterowanie i wyżywienie 4 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie NW (5 tys.), opiekę pedagogiczną (kierownik i wychowawcy), opiekę medyczną, podatek VAT, realizację programu, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 0 zł. Cena podstawowa nie obejmuje: dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za wycieczki fakultatywne, obligatoryjnej opłaty 200 KĆ płatne na miejscu na wstępy.

POLSKA KOTLINA KŁODZKA

DUSZNIKI ZDRÓJ
obóz Młodego MasterChef’a + wycieczki 8-12 / 13-17 lat

DUSZNIKI-ZDRÓJ

miasteczko idealne dla ludzi gotowych na interesujące przeżycia. Każdy, kto pragnie oderwać się od pełnego napięć życia codziennego z pewnością będzie mógł atrakcyjnie wypocząć w tym malowniczym kurorcie.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny Stalowy Zdrój położony na obrzeżach Dusznik Zdroju w otoczeniu lasu iglastego. Pokoje 3,4,5 - osobowe z łazienkami oraz typu studio (2+3) z łazienkami. Na miejscu Free Wifi, jadalnia, tenis stołowy, boiska sportowe: siatkówka, koszykówka, małe boisko do piłki nożnej, sala do zajęć z grami planszowymi, TV, sprzętem dyskotekowym, plac zabaw dla małych dzieci, stół do tenisa stołowego, bilard, warcaby ogrodowe, wiata grillowa, miejsce na ognisko, własny parking. Teren ogrodzony, monitorowany, o powierzchni 2 ha z przepięknym ogrodem.

WYŻYWIENIE

trzy posiłki dziennie + podwieczorek w stołówce (śniadania i kolacje - bufet, obiady serwowane) na miejscu oraz suchy prowiant na powrót.

TRANSPORT

Autokar lub bus - wyjazdy bez dopłat z miast: Łódź, Wrocław, Sieradz. Z pozostałych miast przejazd realizowany przy min. 4 os. autokarem, busem, Polskim Busem, samochodem lub PKP - miejsca rezerwowane: z Warszawy + 80 zł, Kielc + 80 zł, Radomia + 80 zł, Lublina + 100 zł, Konina + 80 zł, Poznania + 120 zł, Katowic + 100 zł, Gliwic + 100 zł, Piotrkowa Tryb. + 60 zł, Częstochowy + 80 zł, Skierniewic +80 zł, Radomska + 80 zł, Krakowa + 100 zł, Szczecina + 180 zł, Gdyni + 180 zł, Gdańska + 180 zł, Torunia + 180 zł, Bydgoszczy + 180 zł, Białegostoku + 180 zł. Dojazd własny - zniżka 70 zł.

UBEZPIECZENIE

NNW Signal Iduna do 5000 zł

KADRA

kierownik, wychowawcy 1 na 15 uczestników, opieka lekarska na telefon

PROGRAM

WARSZTATY -Młody MasterChef”
Wakacje to czas zabawy, biegania, zwiedzania, a może i gotowania... Czemu nie?
Dla tych, którzy dobrą zabawę kojarzą z kulinarnymi zmaganiami zapraszamy na "smakowity" obóz. Proponujemy, aby na kilka dni stać się szefem kuchni, poznać tajniki gotowania, komponowania niecodziennych składników oraz przyprawiania wyjątkowych dań.
Gotuj z Anią Wojciechowską - szefową łódzkiej pracowni kulinarnej Tytka www.pracowniatytka.pl oraz autorką książki "Fifka i żulik - czyli domowa kuchnia łódzka". Ok. 12 godzin zajęć praktycznych, na których przeżyjemy niesamowitą podróż kulinarną dookoła świata, poznając nowe smaki i zapachy.
Przygotujemy nietypowe dania kuchni polskiej oraz światowej.
ABC Kuchni - nauczymy się interpretować przepisy, odmierzać składniki, poznać techniki krojenia oraz przygotowywania posiłków od początku do końca.
Piknikowo - przyrządzimy piknikowe przekąski i orzeźwiające napoje.
Poznamy zdrowe odżywianie - piramida żywności, analiza różnych sposobów odżywiania się, nauczymy się racjonalnie komponować własny jadłospis, zapoznamy się z ciekawymi badaniami, a także poznamy skład i właściwości wybranych grup produktów. Wszystko to pozwoli nam na nowo spojrzeć na to, co jemy i jak jemy.
Będzie świeżo, pachnąco i pysznie.
Konkursy i nagrody - a na koniec konkurs na naszego obozowego Master Chef’a oraz dla wszystkich nagroda w postaci książki "Fifka i żulik - czyli domowa kuchnia łódzka".

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

ZOO SAFARI Dvur Kralove Unikalny, jeden z największych w Czechach Ogrodów Zoologicznych, położony na terenie ponad 60 ha. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych. Jednak największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły i zebry! Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta.

Na tropie Złotego Pociągu - wypad w Góry Sowie i Wałbrzyskie. Odkryjemy Podziemne Miasto Osówka - największą część legendarnego kompleksu Riese wybudowanego przez Niemców pod koniec II Wojny Światowej i kryjącego do dziś mroczne tajemnice. Zawitamy do Zamku Książ - największego zamku na Śląsku i trzeciego pod względem wielkości zespołu rezydencjonalnego w Polsce, w którego sąsiedztwie znajduje się przypuszczalnie słynny -Złoty Pociąg” ukryty przez Niemców. Może My go odkryjemy ?

Odkrywamy Podziemia - wycieczka do Kłodzka - odkryjemy mroczne podziemne korytarze Twierdzy Kłodzkiej powstałej w XVII w. Będziemy uczestniczyć w krótkim szkoleniu artyleryjskim zakończonym wystrzałem z armaty, poczuć zapach czarnego prochu, usłyszeć niesamowity huk, zobaczyć rozbłysk spalanego prochu. Nasi artylerzyści gwarantują wystrzałowe doznania! Zwiedzimy most Św. Jana w Kłodzku nawiązujący swoją architekturą do praskiego mostu Karola.

Odkrywcze wycieczki piesze: Torfowisko pod Zieleńcem - wycieczka do rezerwatu torfowiskowego. Miejsce to przyciąga pięknymi krajobrazami oraz wspaniałą florą. Do Schroniska Pod Muflonem położonego na stokach Ptasiej Góry górującej nad Dusznikami.

Duszniki Zdrój: spacer po uzdrowisku - park zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, Muzeum Papiernictwa, Rynek, Dworek Fryderyka Chopina, piękna kolorowa fontanna podświetlana po zmroku.

Aquapark w Kudowie: zajrzymy do Kudowy aby popluskać się 2 godziny w największym w okolicy Aquaparku: poza pełnowymiarowym basenem pływackim do dyspozycji jest także brodzik dla dzieci, 92-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi, basen rekreacyjny z masażami, gejzerami i sztuczną rzeką.

Wesołe wieczorki: dyskoteki, ognisko z konkursem -śpiewać każdy może”, zabawy i konkursy z nagrodami: chrzest kolonijny, piżama party, konkurs fryzur i makijażu.

Gry i zabawy terenowe : budowa szałasów, nauka rozpalania ogniska, podchody terenowe, nauka poruszania się w terenie bez mapy i kompasu ? (z odznaką sprawności), biegi na orientację, budowanie tam na potoku.

Spartakiada Sportowa: turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, turniej badmintona, wielobój sprawnościowy, bieg 60m pod górę, turniej gry w ping-ponga, turniej skoków na skakance.

FAKULTATYWNIE:

ADRSPACH SKALNE MIASTO + 40 zł (płatne w biurze lub na miejscu) i 120 KĆ (płatne na miejscu): odkryjemy przepiękny labirynt Skalny w Czechach stanowiący rezerwat przyrody, na własne oczy zobaczycie z piaskowca wyrzeźbiony prawdziwy cud natury. Tu natura stworzyła najróżniejsze formacje skalne o fantastycznych kształtach. Dodatkowo czeka nas podróż łodzią po jeziorze o długości ok. 300m. oraz wodospad (19 m.) rzeki Metuje.

ODGRYWAMY ZŁOTĄ PRAGĘ - wycieczka do stolicy Czech + 90 zł (płatne w biurze lub na miejscu) i 300 KĆ (płatne na miejscu): zwiedzanie wzgórza zamkowego praskich Hradczan - Katedra Św. Wita, Zamek Królewski, Bazylika Św. Jerzego. Spacer przez Małą Stranę do Mostu Karola- jednej z głównych atrakcji Pragi. Następnie spacer po Vaclawskim Namesti - miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych, Brama Prochowa, Dom Miejski, Wieża Ratuszowa z zegarem -Orloj”, udział w spektaklu na Krizikovej Fontannie z efektami świetlnymi, muzyką, baletem.

GÓRY STOŁOWE - wycieczka do Parku Narodowego Gór Stołowych + 20 zł - wejdziemy na najwyższy szczyt pasma Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały odkryją przed nami swoje labirynty. Po drodze odwiedzimy Czermną gdzie znajduje się Kaplica Czaszek.

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: przejazd wg opcji, zakwaterowanie i wyżywienie 4 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie NW (5 tys.), opiekę pedagogiczną (kierownik i wychowawcy), opiekę medyczną, podatek VAT, realizację programu, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 0 zł.

Cena podstawowa nie obejmuje: dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za wycieczki fakultatywne, obligatoryjnej opłaty 200 KĆ płatne na miejscu na wstępy.

UWAGI:

należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy. Przy zagranicznych wycieczkach wymagany jest paszport lub dowód. Fakultety odbywają się przy min. 10 uczestnikach. Aktualne godziny zbiórek i wyjazdów dostępne na 7 dni przed wyjazdem. Osoby korzystające z antenki PKP obowiązkowo muszą posiadać ważną legitymację szkolną.

UWAGI DOTYCZĄCE TRANSPORTU

1. Dojazdy antenowe mogą odbywać się innym środkiem transportu niż wyszczególniony jako główny w ofercie (antena mikrobusem, PKP - rezerwacja miejsc siedzących lub samochodem osobowym pod opieką wychowawcy - konwojenta). Docelowo uczestnik dojazdu antenowego dociera bezpośrednio do ośrodka lub dosiada się do autokaru docelowego.
2. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych i miejscach wyjazdu.
3. Zbiórka uczestników na 20-30 minut przed planowanym odjazdem.
4. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
5. Dojazdy antenowe realizowane przy min. 4 uczestnikach.
6. Potwierdzenie miejsc i godzin wyjazdów najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDopłata
wyjazd / powrót WrocławUl. Karkonoska 63, Stacja benzynowa BP13.00  
wyjazd / powrót - Piotrków Tryb.Ul. Sikorskiego 43, stacja „Huzar” przy zjeździe do miasta z trasy DK108.00 60 PLN  
wyjazd / powrót - PoznańDW – PKP Poznań Główny - peronDo potw. 120 PLN  
wyjazd / powrót - Sieradzul. Sienkiewicza 15, Stacja benzynowa BP10.15  
wyjazd / powrót - SkierniewiceStacja paliw Bliska, Sierakowice Prawe 138a, droga krajowa nr 7007.30 80 PLN  
wyjazd / powrót - Warszawaul. Niemcewicza 17, zatoczka dla autokarów06.30 80 PLN  
wyjazd / powrót KrakówParking przed Stadionem Wisły, ul. Reymonta04.00 100 PLN  
wyjazd/ powrót - GdyniaDW PKP Główna – przed wejściem głównymDo potw. 180 PLN  
wyjazd/ powrót GliwiceMc Donald's przy CH Europa Centralna ul. Pszczyńska 31505.00  
wyjazd/powrót - BiałystokDW PKP - przed wejściem głównym05.17  
wyjazd/powrót - BydgoszczPKP Bydgoszcz Główna – peronDo potw. 180 PLN  
wyjazd/powrót - CzęstochowaParking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży06.30 80 PLN  
wyjazd/powrót - GdańskDW PKP Gdańsk Główny – peronDo potw. 180 PLN  
wyjazd/powrót - KatowiceStacja BP-McDonald przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska, autostrada A4 (k.Wrocław)05.30 100 PLN  
wyjazd/powrót - KielcePlac Niepodległości 1, parking przed Dworcem PKP06.30 80 PLN  
wyjazd/powrót - KoninMcDonald obok CH Ferio, Ogrodowa 31d07.00  
wyjazd/powrót - LublinParking przy Hali Sportowej - Al. Zygmuntowskie04.00 100 PLN  
wyjazd/powrót - OpoleStacja Benzynowa Lotos, Posiłek 1a, Rogów Opolski, droga krajowa nr 45 na południe od autostrady a404.00  
wyjazd/powrót - Radomul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil-McDonalds07.30 80 PLN  
wyjazd/powrót - SzczecinDworzec Główny PKP – przed głównym wejściemDo potw. 180 PLN  
wyjazd/powrót - ŁódźUl. Karskiego - parking dla autokarów przy CH Manufaktura09.00  
wyjazd/powrót RadomskoStobiecko Szlacheckie – stacje paliw przy DK1 (436km), zgodnie z kierunkiem podróży07.30 80 PLN  

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby   miejsca Uwagi
2018-06-24 - 2018-07-05   (Niedziela - Czwartek) 12 1695 PLN1595 PLN sprawdź miejsca
2018-07-06 - 2018-07-18   (Piątek - środa) 13 1795 PLN1695 PLN sprawdź miejsca
2018-07-19 - 2018-07-31   (Czwartek - Wtorek) 13 1795 PLN1695 PLN sprawdź miejsca
Powiększ mapę